E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

Apartmanlarda İş Güvenliği

Apartmanlarda İş Güvenliği

Apartmanlardaki İşçiler de Risk Altında Olabilir

İş güvenliği konusu son yıllarda yasalar ile de gündeme gelen ve ehemmiyeti kesin olan bir konudur. Bu konunun içeriğinde ise tehlikeli iş yapılan her alanda işçi sağlığı ve güvenliğini korurken aynı zamanda yapılan işin de o işçilere herhangi bir zarar vermek için kazalara ve işçi kayıplarına sebep olmasını engellemektir. Bahse konu olan iş ve işçiler yalnızca büyük fabrikalarda değil, beden gücüne dayalı işler yapılan ya da zararlı olarak nitelendirilen maddeler ve materyaller ile çalışan, iş makinelerini kullanan ya da elektrik, gaz gibi kazalara sebebiyet veren faktörlerin bulunduğu tüm çalışma alanlarını kapsar. Bir apartman ya da sitede de, apartmanın boyanması, bahçe tadilatlar havuz temizliği, elektrik panoları ve benzeri birçok işi yapan çalışanların iş güvenliğini sağlanmak zorunda ve bu sağlayıcı kurumun da yasalar ile Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri yani Osgb kurumları olduğu belirtilmiştir.

İş Güvenliği Her Yerde En Önemli Unsur

Apartmanlarda İş Güvenliği

Kazaların olma olasılığı dikkatsizliğin ve tehlikelerin olduğu her yerde aynı orandadır. Bir apartmanda da eğer İş Güvenliği sağlanmamış ve işçilere gerekli eğitimler verilmemişse kazalardan ve kayıplardan bahsetmek mümkündür. İş güvenliği uzmanları işçilere verecekleri uygulamalı eğitimler ile güvenlik bilincini geliştirmeli ve işçilerin ne gibi tehlikelerle karşılaşabileceği anlatmalıdır. İlk Yardım Eğitimimümkün ise canlandırma yaparak örnek olaylar üzerinden verilmelidir. Bu eğitimler görsellerle de desteklenir. Yangın Eğitimi ise iş sahası içinde yapılacak bir tatbikat ve yangın söndürme eylemi ile uygulamalı olarak yapılır.

İşyeri Hekimi Bulunmalı

İşyeri Hekimi özellikle yüksek tehlike sınıfındaki işletmelerde ve çalışma alanlarında olası iş kazalarına anında müdahale etmek ve işçilerde gözlenen ufak rahatsızlıkların işçi sağlığını tehdit eden herhangi bir unsurla alakalı olup olmadığını araştırmak için şarttır. İstanbul Osgbfirmaları için şehir rehberlerinden ya da internet sitelerinde araştırma yapılabilir. Bizim OSGB tüm risk sınıfındaki işletmelere gerekli hizmeti ve eğitimleri  vererek iş güvenliğinin sağlanmasında etkili rol oynamaktadır. Siz de bizim osgb’ ye danışarak apartmanınızdaki işçi sağlığı için gerekli bilgileri uzmanlardan alabilirsiniz. Web sitesinde iletişim bilgileri mevcuttur.

Apartmanlarda İş Güvenliği ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizim OSGB

Son Yorumlar