E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

Bireysel Mobil Sağlık

Bireysel Mobil Sağlık

1 Temmuz 2017 tarihi itibariyle ülkemizde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen yeni yasa ile birlikte iş güvenliği kapsamında her iş yerine yeni zorunluluklar ve yaptırımlar getirilmiştir. Bu noktada artık her çalışma sahasının mutlak surette bir işyeri hekimi bulundurması zorunludur. Bu yaptırım ile birlikte vakit kaybetmeden işçi kazalarının olası kötü sonuçlarının önüne geçilmesi hedeflenmiştir. Önceleri iş yerine gelmesi beklenen hekimlerin zaman kaybına yol açtığı söz konusu Bakanlık tarafından tespit edilmiş ve yapılan yeniliklerin başında işyeri hekimi bulundurmak zorunluluğu almıştır. Aynı zamanda iş yerinde çalışan her işçiye istisna kabul edilmeksizin ilk yardım eğitimi verilmeye başlanmıştır. Böylece daha bilinçli bir şekilde herhangi bir iş kazasının ya da sağlık probleminin akabinde ilk müdahale bir işçiye işçi arkadaşı tarafından yapılabilmektedir. İlk müdahalenin sağlık alanındaki önemi fark edilmiş; böylece ilk yardım eğitimi almış işçilerin ilk yardımından sonra iş yerinde bulunan hekimlerin sağlık kontrolleri ve gerekli müdahaleleri zorunlu bir hal almıştır.

Bireysel Mobil Sağlık

Yeni Yasa İle Birlikte Yer Alan Yenilikler Nelerdir?

İşçilere ilk yardım eğitiminin yanı sıra yangın eğitimi de verilmektedir. Çoğu zaman birçok iş yerinde teknik bir arızadan dolayı çıkan yangınlarda bilinçli ve sağduyulu bir şekilde hareket etmek hem can hem mal kaybını en aza indirgemektir. Tahliye etme kuralları ve yangınla mücadele yöntemleri osgb kapsamınca eğitim çizelgesinin başında fonksiyonel olarak her iş yeri çalışanına ve sahibine verilmektedir. Binaların yangından korunma disiplinleri yangın ile kişisel bazda mücadele etkenleri ile birleştirilip muhtemel zararlar en az noktaya çekilmiştir.

Aynı zamanda her iş yerine mobil sağlık hizmeti zorunluluğu da getirilmiştir. Artık mobil hatların ve internetin yaygın kullanımı ile birlikte iş yerine ilgili doktorların çağrılması bireysel mobil sağlık kapsamına alınmıştır. Tüm bu hizmetlere ek olarak yetkili ve uzman kişiler tarafından periyodik olarak yapılan risk analizi de raporlanarak iş yerlerini güvence altına almayı hedefliyor.

Hem sağlık hem eğitim kapsamında Bizim OSGB iş yerlerini ve işçileri tam donanımlı ve teknik alt yapı ile birlikte koruma altına almaktadır. Bizim OSGB olarak hizmetlerimiz hep daha iyiye ve hem daha güvenli olana doğru bir adım niteliği taşımaktadır.

Bireysel Mobil Sağlık ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletşime geçebilirsiniz.

Bizim OSGB

Son Yorumlar