E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

Fabrika Ve Osgb

Fabrika Ve Osgb

İş Sağlığı ve Güvenliği kanununa göre tehlikeli sayılabilecek bütün alanlarda iş güvenliği uzmanına ve İşyeri Hekimine ihtiyaç duyulur. İş güvenliğinin en temel amaçlarından biri işçi sağlığını tehlikeye atmadan işin devamlılığının sağlanması ve iş yerini, iş kazaları sonucunda oluşabilecek zararlardan korumaktır. Herhangi bir ürünü imal eden, yeniden yapılandıran bütün laboratuvar ve imalathaneler bu kategoriye girer. Genellikle fabrika veya şantiye olarak bilinen bu iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği kanunlarının gerektirdiği maddeleri uygulamak, işçilerin sağlık problemlerinin en kısa sürede giderilmesi için iş yeri hekimi zorunlu kılınır. İş yerinin tehlike oranına göre iş sağlığı ve güvenliği alanı altında çalışan sayısı da değişkenlik gösterir.

Fabrika Ve Osgb

Fabrikalarda İş Güvenliği

Fabrikalarda İş Güvenliği sağlanır iken iş güvenliği uzmanı makinelerin çalışma standardını bozmadan ve işçinin hayatını tehlikeye sokmadan prosedürleri uygular. Makinelerin tehlike oluşturdukları alana göre işçilerin baret takması, kulaklık, gözlük ve burunluk takması zorunluluğu sektörün çalışma prensibine göre değişir. İşçilerin iş alanına göre işçi kıyafetleri giymesi ve elektrik akımlarından, düşme, çarpma gibi tehlikelerden koruyan ayakkabılar, yelekler ve eldivenler kullanılmalıdır. Uzmanlar tarafından Fabrika Risk Değerlendirme çalışması yapılır. Bu çalışmaya göre riskli alanlarda gerekli önlemler alınmalıdır.

Bütün iş yerlerinde çalışan makinelerde elektrik aksamına ihtiyaç duyulur. Dolayısı ile elektrik kaçağına ya da elektrik tamiri ile ilgili çalışma alanlarında gerekli önlemler alınmalıdır. Elektrik kaçağından çıkacak olan yangın tehlikesi için de gerekli araç gereçler de fabrikalarda bulunmalıdır. Bu ve bunun gibi yangın durumları için, Fabrikalarda Yangın Tatbikatı, yapılmalı, çalışanlar olabilecek her türlü tehlike durumunda ne yapmaları gerektiği ile ilgili eğitim almalılar. Ayrıca, oluşabilecek herhangi bir acil durumda, Fabrikada Acil Durum Eğitimi verilmelidir. Olası bir deprem anında, iş yerinin konumuna göre heyelan ya da sel durumunda acil durum sinyalleri verilir iken çalışanlar verilen eğitime göre hareket etmelidirler.

Bütün bu çalışmaların yapılmasında iş güvenli uzmanları fabrikalarda ve şantiyelerde görevlendirilmelidir. İş güvenliği uzmanları ve İş Yeri Hekimi iş yeri ataması için bir Osgbile anlaşmak, en doğru seçenek olacaktır. Uzman kadrosu ve deneyimli doktorları ile Bizim OSGB iş yerinizin hayati risklerini azaltmak, şirketiniz için kayıpları önlemek için profesyonel olarak çalışacaktır.

Fabrika Ve Osgb ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.