info@bizimosgb.com +90 (216) 532 32 23
ingilizce dili türkçe dil

İlk Yardımcı Sertifkası

İlk Yardımcı Sertifkası

1. TEMEL İLKYARDIM EĞİTİMİ (SAĞLIK BAKANLIĞI SERTİFİKALI) (2017 yılı Fiyatlarıdır.)

Süre : 16 Saat

Ücret: Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Md.lüğü’nün belirlemiş olduğu fiyatlar doğrultusunda, kişi başı 240 TL + KDV’dir.(Bkz. İ.Y yönetmeliği Madde 22) (Eğtimler Sağlık bakanlığınca yetkili kuruluşlar tarafından verilmektedir.)

Yer : Eğitimler eğitimi talep eden kuruluşların eğitim salonlarında ya da İlk Yardım Eğitim Merkezi eğitim salonlarında yapılır. Kurum veya kuruluşlarda verilecek eğitimlerde eğitim salonları grup çalışmaları için uygun genişlikte olmalıdır.

  1.  Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimleri, firma çalışanlarınızın kazalarda veya hastalıklarda, ilk yardım uygulamaları yönünden yeterli bilgi ve beceriye sahip olabilmeleri amacıyla, İlk Yardım Yönetmeliği ( 22.05.2002 / 24762 – 18.03.2004 / 25406 Tarih ve sayılı Resmi Gazete ) kapsamında düzenlenecektir.
  2. Her katılımcı için, İl Sağlık Müdürlüğü sınav ekibine sınav ücretleri, İlk Yardımcı Sertifikaları ve Kimlik Kartı giderleri ( ildeki il sağlık müdürlüğü uygulamaları baz alınarak) İ.Y.E.M tarafından karşılanacaktır.
  3. Eğitimler ile ilgili tüm giderler ilk yardım kurumu tarafından karşılanacaktır.
  4. Eğitim için gerekli olan mankenler eğitim malzemeleri, projeksiyon, sunum perdesi ve bilgisayar ile ilk yardım kitabı (katılımcılara ücretsiz olarak verilecektir)İ.Y.E.M tarafından sağlanacaktır.
  5. Temel İlk Yardım Eğitimleri, T.C Sağlık Bakanlığı kriterleri doğrultusunda, Avrupa İlkyardım Eğitim Komitesi(FACE), Avrupa İlkyardım Eğitimleri Referans Merkezi(RC), Avrupa Resuscitation Konseyi(ERC), Uluslararası Resuscitation uzlaşma komitesi(İLCOR) ve Amerikan Kalp Derneği(AHA) 2012 yılı müfredatlarına göre verilecektir.
  6.  Katılımcıların başarılı sayılarak sertifika alabilmeleri için Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Md.’lüğü tarafından yapılan bilgi ve beceri testlerinden %85 başarı kriterine ulaşmaları gerekmektedir.

Sınav sonunda başarılı olanlara Sağlık Bakanlığı onaylı ilkyardımcı kimliği ve sertifikası verilmektedir. Sertifika geçerlilik süresi 3 yıldır.

2. SERTİFİKA SÜRESİ TAMAMLANANLAR İÇİN GÜNCELLEME EĞİTİMİ

Süre : 8 Saat

Sertifika sürelerini doldurmuş (3 yıl) katılımcılara yönelik, ilkyardım eğitimlerini tazelemek amacıyla planlanmış ve düzenlenmiş bir programdır.

Ücret : İl sağlık müdürlüğünün belirlemiş olduğu fiyatlar doğrultusunda saat ücreti 12,5 TL olup toplam kişi başı 120 TL’ dir.

İl sağlık müdürlüğünün belirlemiş olduğu fiyatlar doğrultusunda saat ücreti 12,5 TL olup toplam kişi başı 120 TL’ dir.

3. EĞİTİMLERDE KULLANILAN ARAÇ-GEREÇ VE MATERYALLER

(Standart ve Temel İlkyardım Eğitimleri İçin)

+ İlkyardım kitabı (Katılımcılara verilir)

+ Yetişkin Gövde Mankenleri

+ Çocuk ve Bebek Tam Mankenler

+ Laptop

+ Projeksiyon Cihazı

+ Flipchart

+ Bandaj Materyalleri

+ Tespit Materyalleri

+ Üçgen Sargı Bezleri

+ Battaniye

+ Öğrenim Rehberleri