E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

Osgb’de Lider Marka

Osgb’de Lider Marka

OSGB Nedir?

OSGB bir kısaltma olup Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi demektir. 2012’de hazırlanan ve bazı maddeleri de 2013 yılında yürürlüğe giren ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’ ile getirilen düzenlemelerden biri Osgb ve çalışma kapsamını ilgilendirmektedir. Böylece işverenlerin kurumsal yapıya sahip osgb firmalarından eğitim hizmeti almasının yolu açılmıştır. ISIG yasası çerçevesinde kurulan osgb firmaları İş Güvenliği konseptine bağlı kalarak, bu kapsamda muhtelif eğitim programları vermektedir. Böylece iş yeri mekanlarında eskiden beri süregelen artan iş kazalarının önüne geçilmesi planlanmıştır. Ayrıca işverenlerin aldırmaz tavrı dikkate alınarak iş güvenliği konusunu ihmal eden firmalara para cezası şeklinde tedbir de eklenmiştir. Bu eksende İstanbul Osgb kuruluşları tarafından işletmelere iş güvenliği uzmanları görevlendirilmektedir. Buradaki başlıca amaç ise, firmalarda işçi sağlığını risk altına sokacak sorunları ortadan kaldırmaktır.

Osgb’de Lider Marka

İş Güvenliği Uzmanı Ve İşyeri Hekiminin Görevleri Nelerdir?

İş güvenliği uzmanlığına yasada belirlenen kriterlere uyan üniversite mezunları başvurabilmekte olup, osgb’nin düzenlediği eğitim programlarından sertifika alarak işe başlayabilmektedirler. İş güvenliği uzmanı aldığı eğitim programlarında risk analizlerini en iyi şekilde kavrayarak görev alacağı işletmelerde uygulaması gerekmektedir. Ayrıca risk analizi ve değerlendirme raporları hazırlayarak işverenin dikkatine sunar. Bunun dışında Yangın Eğitimi konusunda da osgb’de bilgilendirildiği için işletmelerin bu tür felaketlerle karşılaşmasını önleyecek tedbirleri raporlar. İş güvenliği kapsamında İlk Yardım Eğitimi çalışması da söz konusudur. İşyeri hekimliği de bu kapsamda işletmelerde aktif biçimde görev almaktadır. Mobil sağlık sistemi çerçevesinde işyeri hekimlerince uygulanacak işitme testi, akciğer grafisi, solunum testi ve aşı uygulamaları söz konusudur. Ayrıca görme bozuklukları ve daha çok gıda işletmelerini ilgilendiren portör taramaları uygulanmaktadır.

Bizim OSGB’nin Hizmetleri Nelerdir?

Burada iş güvenliği kapsamına giren her konuda kaliteli bir eğitim programı uygulanarak Bakanlıkça sertifikalı iş güvenliği uzmanları yetiştirilmektedir. Program kapsamında sağlık önemli bir yer tutmakta olup İşyeri Hekimi için başvurular alınmaktadır. Bizim osgb hizmetleri ise şu başlıklardan oluşmaktadır: OSGB eğitim programları çerçevesinde işyeri hekimliği, iş güvenliği uzmanlığı, İSG sistemi, mobil sağlık hizmetleri, periyodik kontroller, patlama risk analizi ve korunma raporları ve çevre danışmanlığıdır. Bizim OSGB 2014 yılından bu yana Bakanlık tarafından verilen OSGB yetki belgesine sahiptir.

Osgb’de Lider Marka olan Bizim OSGB ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.