E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

Periyodik Kontrolün Önemi

Periyodik Kontrolün Önemi

İş güvenliği ve işçi sağlığı terimi son yıllarda hızla artan iş kazaları ve işçi ölümleri sebebi ile hayatımıza hem yasal anlamda hem de sorumluluk anlamında hızlı bir giriş yapmıştır. Bu terim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yayınlamış olduğu yasa ve yönetmeliklerde yer almaktadır. Ortak Sağlık ve Güvenlik birimleri de aynı yönetmelik ve yasalarda bu işlemlerden sorumlu kurumlar olarak tanımlanmıştır. Bu kurumlar bünyelerinde İş Güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulundurmaktadırlar. İş güvenliği hizmetlerini de kurumlarında bulunan uzman ve hekimler tarafından gerçekleştirirler. İşyerlerinde iş güvenliği önlemlerinin alınması için Periyodik Kontrolün Önemi çok fazladır. Çünkü iş sahasında kazaya sebebiyet verebilecek tehlikeler sürekli değişebilmektedir. Aynı zamanda işçiler de bu konuda dikkatli davranmadıkları zaman geri dönüşü olmayan şekilde ilerleyebilir. Bu yüzden sürekli olarak Osgb kurumlarından yapılacak periyodik kontroller aksatılmamalıdır.

Periyodik Kontrolün Önemi

İşletmelerde Rutin Denetimler ve Eğitimler

Ortak sağlık güvenlik birimlerinde çalışan İşyeri Hekimi ve uzmanlar işletmelere düzenli olarak iç denetimler düzenler ve gerekli olan noktalarda tehlikeleri araştırarak Risk Analizi yaparlar. Risk analizi sonucu gerekli olan noktalar için acil durum eylem planı oluşturulur ve bu plana göre de Periyodik Kontrol Bakımı iş güvenliği uzmanları tarafından yapılır. İş güvenliği uzmanları aynı zamanda işletmede gerekli önlemlerin alınması için işletme müdürleri ya da işverenler ile gerekli görüşmeleri sağlayıp yasal prosedürleri de yerine getirirler. İşletmelerde iş güvenliği önlemlerinden birisi de bilinç arttırıcı eğitimlerdir. Bu eğitimlerden birisi İlk Yardım Eğitimi birisi de yangın eğitimidir. İlk yardım eğitimi işyeri hekimi tarafından ya da iş güvenliği uzmanları tarafından yapılmaktadır. Yangın Eğitimi de kurumlar tarafından tatbikat tarafından yapılmaktadır.

İstanbul’da Bulunan Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri

İstanbul ilinde bulunan ortak sağlık güvenlik birimleri tüm il ve ilçelerde iş güvenliği hizmeti sağlamaktadır. Bizim osgb firması da İstanbul’ da il içinde ve yakın ilçelerde hizmet veren osgb firmalarından birisidir. İnternet üzerinden firmanın kurumsal yapısı ve hizmetleri ile ilgili bilgi alınabilir. İletişim için Bizim OSGB web sitesinde bulunan cep telefon numaraları ve e mail adresleri kullanılabilir.

Periyodik Kontrolün Önemi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizim OSGB

Son Yorumlar