fbpx
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (212) 275 25 35
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (212) 275 25 35
 

Mobil Sağlık Hizmetleri

İstanbul Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil sağlık hizmetleri;

işyerlerindeki personellere meslek hastalığı ve kişisel maruziyetleri önlemek adına belirli aralıklar da yaptırmaları gereken tüm tıbbi tahlil ve tetkikleri çalıştıkları işyerinde yapmalarına imkan tanıyan mobilize sağlık hizmetlerine verilen genel bir isimdir. Mobil sağlık aracı; mobil sağlık servisleri için özel olarak üretilmiştir. Mobil sağlık araçlarında mobil sağlık tarama ekipmanları bulunur. Mobil sağlık araçları, personellerinde yerinde sağlık hizmeti alması amacı ile yapılmıştır. İş güvenliğini sağlamak amacı ile işyeri hekiminin çalıştığı sağlık araçları personellerin meslek hastalıklarını önlemesine yardımcı olur. İstanbul OSGB sektöründe faaliyet gösteren ve OSGB hizmetleri veren Biz İm OSGB şirketinden Mobil Sağlık Hizmetleri alabilirsiniz.

Mobil Sağlık Servisleri Kapsamında Hangi Danışmanlık Hizmetleri Verilir?

Mobil sağlık hizmetleri artık kanunlar ile desteklenmektedir. Tüm işletmeler mutlaka çalışanların sağlığını korumak zorundadır. Mobil sağlık hizmeti vakit kaybını önlediği ve verimliliği olumsuz etkilemediği için tercih edilir. Mobil sağlık araçlarında sağlık açısından tüm donanımlar bulunur ve sağlık tarama araçları mevcuttur.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde, işe giriş ve periyodik muayenelerde, iş ortamındaki risklerden dolayı oluşan meslek hastalığı ve kişisel maruziyetler hakkında laboratuvar tetkiklerinin yapılması zorunluluğu olduğunu ve istenen laboratuvar tetkikleri; 05.11.2013 tarihli ve 2882 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Tozla Mücadele Yönetmeliği gereği ve işyeri hekimlerinin gerek gördüğü işyerlerinde PA Akciğer Grafisi,  endüstriyel tarama işitme testi (Odyometri), Solunum Fonksiyon Testleri (SFT), maruz kalınan kimyasal riskler için laboratuvar tetkikleri  ile biyokimya, mikrobiyoloji ve toksikoloji testlerinin bulunduğu belirtilir.

Mobil sağlık hizmetleri; fizyolojik testler, akciğer grafisi, odiometri testi yani işitme testi, SFT denilen solunum fonksiyon testi, refrakrometre ile yapılan göz muayenesi, laboratuvar testleri, hemogram yani tam kan sayımı, tam idrar tahlili, tetanoz, sarılık ve grip aşıları, portör taramaları, ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu, idrarda kurşun, idrarda fenol gibi maddelerin araştırılması, EKG, koruyucu aşılar ve kan grubu gibi işlemler son derece titiz bir biçimde yapılır.

İletişime Geçin

OSGB hizmetleriyle ilgili tüm  sorularınızı  Bizim OSGB uzmanlarına danışarak cevaplandırabilirsiniz.

 Email info@bizimosgb.com

 Hemen Arayın +90 ( 216 ) 532 32 23