E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

Ofislerde İş Güvenliğinin Önemi

Ofislerde İş Güvenliğinin Önemi

İş Güvenliği bir iş yerinde çalışan işçilerin çalışma esnasında maruz kalabileceği her türlü tehlikenin bertaraf edilmesi ve aynı zamanda yapılan işin işçi için bir sağlık riski oluşturmaması için alınan önlemler bütünüdür. İş güvenliği işçi ölümleri ve kazalar gibi felaketlerin yanı sıra işletmenin bu durumlardan dolayı maddi zarar görmemesi için de önemlidir. Osgb denilen Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri bütün işletmeler için geçerli olan bu tehlike durumunu analiz eden ve alınması gereken önlemleri tespit eden kurumlardır.

OSGB Kimler Kurabilir?

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Kurmak için öncelikle bir İşyeri Hekimi bir işyeri hemşiresi ve her sorumluluğu alınacak işletme için görevlendirmek üzere iş sağlığı ve güvenliği uzmanı gereklidir. İş Güvenliği uzmanı olmak için üniversitelerin belli bölümlerinden mezun olup Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenen eğitimlere katılmak ve sonucunda başarılı olarak sertifika almaya hak kazanmak gerekir. Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri işletmelerde risk analizi yaptıktan sonra o işletmedeki tehlike sınırını belirlerler, bir işletme az tehlikeli ya da çok tehlikeli olabilir. Bu işletmelerde İlk Yardım Eğitimi ve yangın eğitimi gibi eğitimler verilir.

Eğitimlerin Verilmesi ve OSGB Denetimleri

İşletmelerde ilk yardım eğitimine ek olarak Yangın Eğitimi de verilir. İstanbul’da faaliyet gösteren oldukça fazla Ortak Sağlık Güvenlik Birimi vardır. Bunun sebebi ise İstanbul’da çok sayıda tehlikeli işletme olması ve bunların işçi kapasitelerinin yüksek olmasıdır. İstanbul Osgb firmaları arasından siz de kendinize en yakın olan iş güvenliği uzmanlarına ulaşabilir ve işletmeniz için danışmanlık talep edebilirsiniz. Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinin yaptığı hizmetlerin tamamı yasal zorunluluk olup dönem dönem yapılacak habersiz denetimlerde işletmedeki iş ve işçi sağlığı için alınan önlemler kontrol edilmektedir. Ayrıca denetim esnasında firmanın herhangi bir ortak sağlık güvenlik birimi firmasından hizmet ve destek almadığı görülür ise ciddi para cezaları işletmeye kesilmektedir. Bizim OSGB firması internet üzerinden de destek talebi kabul etmekte olup müşterilere kendileri ulaşmaktadır. Web sitesi üzerinden fiyat teklifi isteyebilir ve uzmanların işletmenizi ziyaret edip risk analizi ve sınıf değerlendirmesini yapmasını talep edebilirsiniz.

Ofislerde İş Güvenliğinin Önemi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.