E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

Ümraniye İş Güvenliği

Ümraniye İş Güvenliği Hizmetleri

İş güvenliği; bir iş yeri için oldukça önemlidir. Bir iş yerinde çalışan personellerin sağlığının ve güvenliğinin korunması işletme sahibi için yasal bir yükümlülüktür. Ümraniye iş güvenliği ve Ümraniye OSGB hizmetlerini kaliteli ve eksiksiz bir biçimde alabilmek için Bizim OSGB şirketine başvurabilirsiniz. Ümraniye ilk yardım eğitimi, Ümraniye yangın eğitimi, ortam ölçümleri, acil durum eylem planı, personel güvenliği, iş kazaları ve risk analizi hakkında danışmanlık hizmetlerini İstanbul OSGB sektörünün öncüsü Bizim OSGB’den alabilirsiniz.

İSG Uzmanlarının Aylık Çalışma Süreleri Ne Kadardır?

1 Ocak 2016 tarihinden itibaren iş güvenliği uzmanlarının aylık kişi başı çalışma sürelerinde değişiklik olmuştur. İş güvenliği uzmanları; az tehlikeli sınıfta olan işletmelerde personel başına ayda en az 10 dakika, tehlikeli sınıfta olan işletmelerde personel başına ayda en az 20 dakika ve çok tehlikeli sınıfta olan işletmelerde personel başına ayda en az 40 dakika görev yapmak zorundadır. Genel olarak 15 kişinin çalıştığı tehlikeli sınıfta yer alan bir işletmede iş güvenliği uzmanı ayda en az 300 dakika yani 5 saat görev yapmakla yükümlüdür.

Ümraniye İş Güvenliği

Az tehlikeli sınıfta olan işletmelerde her 1000 personel başına, tehlikeli sınıfta olan işletmelerde her 500 personel başına ve çok tehlikeli sınıfta olan işletmelerde her 250 personel başına tam zamanlı iş güvenliği uzmanı hizmet vermek zorundadır. Birden çok işletmede görev yapan iş güvenliği uzmanları için, iş yerleri arasındaki ulaşım sebebiyle geçen süreler yasal olarak hizmet süresi kapsamında değildir. Tam zamanlı görev yapan iş güvenliği uzmanlarını bir iş yeri ile sözleşme yaptığında başka bir iş yeri ile çalışamayacağı kanunlar tarafından belirtilmiştir.

4857 sayılı iş kanununda personelin haftalık 45 saat çalışabileceği belirtilmiştir. Buna göre bir iş güvenliği uzmanı ayda 180 saat çalışabilir hesabı yanlış bir çıkarımdır. Bir yılda 52 hafta olduğu için bir yılda toplam 2340 saat çalışma süresi vardır. Buna göre aylık iş güvenliği çalışma saati 195 saat olacaktır. Yine iş kanununa göre tam zamanlı bir iş güvenliği uzmanı aylık en fazla 22,5 saat mesai yapabilir.

Ümraniye İş Güvenliği ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.