fbpx
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (212) 275 25 35
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (212) 275 25 35
 

Osgb Merkezi

Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri bir OSGB’nin hizmet vermesi sırasındaki en büyük desteği sağlanan kısımdır. Hizmet veren bir uzman-bir hekim bu konuda OSGB Merkezi ile devamlı iritbat halinde olarak destek alabilmelidir.

OSGB merkezindeki gerek Sorumlu Müdürü, gerek kurucuları arasındaki “işyeri hekimi, gerekse “tecrübeli “iş güvenliği uzmanı”  ile sorun ve problemlere acil olarak destek sağlanması mümkündür. Buda sorunun ertelenmeden hekim veya uzman gelecek ayki ziyarete ertelemeden problemin çözülmesi demektedir.

Faaliyet gösteren Osgb merkezi özellikle bu tür sorunlara karşı yapılacak olan çalışmalar için taleplerin karşılanmasını sağlamaktadır. İş yerleri için hizmet vermekte olan en yakın Osgb merkezi ile çalışma yapılabilir.

İSG-Katip Ataması güncellenmesi

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre iş yerlerindeki çalışan sayılarının değişmesi halinde işveren bunu OSGB ye bildirmeli OSGB de güncel çalışan sayısın göre “ bakanlık isg-katip “ sistemi üzerinden bu atamayı güncellemelidir.

İş yerlerinde çalışanların sağlıklı ve güvenli ortamlarda çalışabilmesi için Osgb merkezi üzerinden yapılacak olan çalışmalar ile iş yerine atanacak olan iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanıyla gerekli kontrollerin yapılması sağlanmalıdır. BİZ İM OSGB düzenli aralıklar ile isg-katip sistemi üzerinden iş yeri çalışan sayılarını kontrol etmekte ve bu güncellemeleri yapmaktadır.  Ancak danışman şirket adı adında bu hizmeti veren iş yerlerinin bu konuda böyle bir sorumluluğu olmadığı için, bakanlık tarafından denetlenmedikleri için işverenlerin bu tür firmaları tercih etme oranı günümüzde git gide azalmaktadır.

İş sağlığı ve güvenliği yasası gereğince faaliyet göstermekte olan Osgb merkezi gerek işveren gerek iş yeri hekimi gerekse iş güvenliği uzmanlarının isg konusundaki acil taleplerinizi karşılayarak gerekli çalışmaların uzman ekip ile yapılmasını sağlamaktadır. İş yerlerinde yapılacak olan kontroller için iş sağlığı ve güvenliği uzmanı tarafından yapılacak olan çalışmalar teftiş ve denetimlerin sorunsuz olarak sonuçlanması sağlamaktadır.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Merkezi

Yapılan son yasal düzenlemelere göre özellikle en az bir işçinin dahi çalıştırılmış olduğu sanayiden sayılan ya da sayılmayan iş yerleri için iş yeri hekimi ve bunun yanı sıra iş güvenliği uzmanı sağlamak amacıyla hizmet verecek olan Osgb merkezi yapılan talepler doğrultusunda gerekli çalışmaların profesyonel şekilde yapılmasının sağlanması amaçlanmaktadır.

Aile,Çalışma ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan  1136 sayılı yetki belgesi ile yetkilendirilmiş olan BİZİM OSGB, Osgb merkezi bünyesindeki yetkili ve etkin çalışanları  iş yerlerinin bu konudaki sorunlarını hızla çözümlemektedir. Alanında uzman olan kadro ile gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde yaşanabilecek her türlü durum karşısında tamamen profesyonel hizmet almanız sağlanmaktadır. Mevzuat gereğince fiziki ve tıbbi donanımlara sahip olan ve aynı zamanda iş sağlığı ve güvenliği için gerekli çalışmaların yapılabilmesi için uzman personele sahip olan özel kuruluşlar  yetkili kurum olarak merkezlerinde “Osgb merkezi” olarak faaliyet göstermektedir.

Osgb Nedir ve Nasıl Hizmet Verir?

Ortak sağlık güvenlik birimi olarak bilinmekte olan Osgb merkezi işyerleri için gerçekleştirilecek olan çalışmalar konusunda profesyonel şekilde hizmet alınmasını sağlamaktadır. İşyerlerinde faaliyet gösterecek olan iş yeri hekimi veya bunun yanı sıra iş güvenliği uzmanları için Bakanlık İSG-KATİP sistemi üzerinde atamalar yaparak işyerlerinin yükümlülüklerini yerine gerilmesi sağlamaktadır. merkezi üzerinden yönlendirme yapılarak taleplerin karşılanması sağlanmaktadır.

Yasal düzenlemeler kapsamında yapılacak olan çalışmalar için BİZ İM OSGB, bakanlıkça istenen gerekli alan ve kapasiteye sahip şekilde hizmet vermektedir. Osgb merkezi’ de ortaya çıkabilecek sorulara karşı tecrübeli kadrosu ile hızlı bir şekilde çözüm üretmektedir.

İşyerlerinin bu konudaki problemlerini çözmektedir.

 

BİZ İM OSGB
İSG Yönetim Sistemleri

 

Bizim OSGB

Son Yorumlar