E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

İş Merkezlerinde Osgb

İş Merkezlerinde Osgb

OSGB terimi İş Güvenliği Yasasının düzenlenmesi ve yeniden yayınlanmasıyla hayatımıza girmiş ve kendini bize öğretmiş bir terimdir. Bu kısaltmanın açılımı ise Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’dir. Yönetmelikte OSGB ler için bir dizi görev sorumluluk tanımlanmış bu birimler işçi ve İş Güvenliği sağlanmasında danışman ve sorumlu şirketler olarak belirtilmişlerdir. Bünyesinde İşyeri Hekimi, İşyeri Hemşiresi ve İş Sağlığı Güvenliği Uzmanının olduğu Osgb işverenlerin işçinin güvenliğini sağlamada izleyeceği yol ve bu husustaki işverene yüklenmiş yasal gereklilikler ve zorunluluklar hakkında danışmanlık yapmaktadır.

OSGB Ne İçin Gerekli?

OSGB’ler başta çalışan işçilerin kendini tehlikelerden koruması, yapılan işin tehlikelerden korunması ve tüm bu şartları sağlamak için yaratılan sağlıklı bir çalışma ortamı için gereklidir. İş kazalarının ve işçi ölümlerinin önüne geçmek için tek etkili yöntem bu tehlikeleri fark ederek önceden analizleri yaptırıp bu noktalarda önlemler almaktır. Bu sorumluluklara ek olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının çıkardığı yönetmeliklere göre de tehlikeli iş sınıfında (az ya da çok) yer alan her türlü işletme bir iş sağlığı güvenliği uzmanı ile anlaşmalı ve bu uzmana tehlike analizleri yaptırarak gerekli önlemleri aldığı yazılı olarak ispatlanmalıdır. Bu kontroller yapılmadığı ya da tehlikelere karşı önlemler alınmadığı durumlarca işletmeler ciddi cezalarla karşı karşıya kalabilmektedir.

İş Merkezlerinde Osgb

İşçi Güvenliği ve Sağlığı İçin Hangi Eğitimler Alınır?

İş güvenliği eğitimleri yapılan tehlike analizi ve alınan önlemleri takiben tüm çalışanların işçi sağlığı ve güvenliğini sağlaması için uyması gereken kuralları ve dikkat etmesi gereken noktaları içeren eğitimlerdir. Bu eğitimlerden ilki acil durumlar ve kazalar için öğretilen İlk Yardım Eğitimi olup kısa uygulamalarla anlatılır. Yangın Eğitimi ise teorik olarak verildikten sonra yapılacak bir tatbikatla pekiştirilebilir.

OSGB’lere Nasıl Ulaşılır?

Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri hemen hemen bütün şehir ve ilçe merkezlerinde yer alan özel ofislerde çalışırlar ve iletişim adresleri kolayca bulunabilir. İstanbul Osgb firmalarının çoğu ofislere ek olarak internet üzerinden de destek sağlayıp müşterilerine kendi ulaşım sağlamaktadırlar. Bizim OSGB firması internet üzerinden danışanlarına bilgilendirme ve fiyat teklifleri veren kurumsal tabanlı bir firmadır.

İş Merkezlerinde Osgb ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizim OSGB

Son Yorumlar