E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

İş Merkezlerinde İş Güvenliği Hizmetleri

İş Merkezlerinde İş Güvenliği Hizmetleri

İş Merkezlerinde İş Güvenliği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yasalar ve yönetmelikler ile görevlendirdiği Ortak Sağlık Güvenlik Birimi denilen kurumlar tarafından sağlanmalıdır. İş merkezlerinde çalışan işçilerin yaptıkları iş ya da çalıştıkları ortam gereği risk yaratabilecek ya da iş ve işçi için tehlike arz edebilecek durumlar OSGB firmaları tarafından yapılan keşif sonrasında belirlenir ve işletmenin hangi tehlike grubuna giren işletme olduğu belirtilir. Bu hizmet devlet tarafından zorunlu kılınan bir durum olduğu gibi iş ve işçi sağlığının korunması için aynı zamanda vicdani bir görevdir.

İş Güvenliği Süreci Nasıl İlerler?

İş Merkezlerinde Osgb hizmetlerinden faydalanmak için kurumlardan gelen uzmanlar iş merkezinde yapılan işin niteliklerini ve iş merkezinin yapısını inceleyerek bir risk analiz dosyası oluştururlar. Bu dosyada tehlike yaratan unsurlar maddeler halinde belirtilir ve iş merkezi yönetimine İş Merkezleri Risk Analizi olarak sunulur. Yönetim en kısa sürede bu unsurları kapatmak ya da ortadan kaldırmak için önlem almaya başlar ve önlemler tamamlandığında ve iş merkezi tamamı ile hazır olduğunda İşyeri Hekimi ve diğer uzmanları eğitim yapılmak üzere davet eder.

İş Merkezlerinde İş Güvenliği Hizmetleri

Yapılacak eğitimler ilk yardım eğitimi ve yangın eğitimidir. İş Merkezleri İlk Yardım Eğitimleri eğer mümkün ise rol tekniği ile uygulamalı ve canlı olarak yapılmalıdır. Mümkün olmayan durumlarda ise cansız manken üzerinden konunun önemi anlatılır. Yangın Eğitimi ise iş merkezindeki yangın tüpleri ve yangın merdiveni kontrolünü de sağlayan tatbikatlar şeklinde yapılabilir.

İş güvenliği Hizmeti Nerelerden Alınır?

İş güvenliği hizmetini bulunduğunuz ildeki osgb kuruluşlarından alabilirsiniz. Bu kuruluşlardan Bizim OSGB web sitesi üzerinden de danışmanlarına hizmet vermekte ve özel olarak ilgilenmektedir. İş merkezleri için yapılması zorunlu olan Acil Durum Eylem Planı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından yerinde kritik kontrol noktası analizleri yapılarak hazırlanır. Bizim Osgb hizmetinden zaten faydalanıyorsanız internet sitesi üzerinden firma girişi yaparak size verilen hizmetin bulunduğu süreci, iş merkezinin geçirdiği denetimleri ve sonuçları, işletmeye ait tehlike noktalarını ve buna benzer birçok güncel iş sağlığı ve güvenliği evrakını takip edip kontrol edebilirsiniz.

İş Merkezlerinde İş Güvenliği Hizmetleri ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.