fbpx
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (212) 275 25 35
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (212) 275 25 35
 

İş Sağlığı Kanunu

Çalışma alanlarında iş sağlığı kanunu özellikle işveren ve çalışanların güvenliği açısından önemlidir. Bu nedenle iş sağlığı kapsamında çalışmaların kontrol edilmesi gerekir.

İşyerlerinde özellikle iş güvenliğinin sağlanabilmesi için iş kanunu koşullarını iyileştirilmesi açısından etkili olmaktadır. Özellikle işyerlerinde mevcut koşulların iyileştirilmesi açısından oldukça önemlidir. Yetki ve sorumlulukların dağılımı ve düzenlenmesi belirlenmiş olan kanun kapsamında yapılmaktadır.

Çalışma alanlarında özellikle işveren ve çalışanların güvenliğini sağlamak amacıyla hazırlanmış olan sağlığı kanunu herhangi bir unvan ya da mevki fark etmeksizin herkesi kapsamaktadır. Kamu ya da özel sektörde herhangi bir değişiklik olmadan aynı şekilde geçerli olmaktadır. Bu nedenle özellikle çalışanlar var işverenler için önemli konulardan biridir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu

İşyerlerinde her iki tarafında güvenliğini sağlamak amacıyla hazırlanmış olan iş sağlığı kanunu herhangi bir mevki gözetmeksizin uygulanmaktadır. Özellikle yaşanabilecek problemlere karşı önlem alınabilmesi için belirlenmiş olan kanun içeriğine uygun şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Gerekli kontrollerin sağlanması ve iş kanunu uygulanması tarafların daha iyi ortamlarda güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

İşyerlerinde uygulanacak olan iş kanunu kapsamında belirlenmiş olan içeriklere uygun şekilde çalışma yapılması gerekmektedir. Gerekli gözetim ve sağlanabilmesi için yapılacak olan anlaşmalar doğrultusunda özellikle bu alanda profesyonel kişiler tarafından denetleme yapılması sağlanmaktadır. Düzenli olarak yapılacak olan kontroller sayesinde iş sağlığı kanunu işyerlerinde uygulanıp uygulanmadığı belirlenebilir. İşveren ile çalışanlar arasındaki hakların korunabilmesi için hazırlanmış olan kanun kapsamında hareket edilmektedir.

İş Güvenliği Firmaları

İşyerinin kontrolünün sağlanması için iş sağlığı kanunu kapsamında yapılan çalışmalar ile kontrollü çalışma ortamı oluşturulmaktadır. Firma ekibi tarafından yapılacak olan çalışmalar sayesinde özellikle bu alanda gerekli kontrollerin sağlanmasıyla daha iyi çalışma ortamlarının hazırlanması mümkün hale getirilmektedir. İşyerlerinde özellikle sağlığı tehdit edecek durumların oluşmaması için belirlenmiş olan kanun kapsamında çalışma yapılmaktadır.

Aynı şekilde çalışmaların kontrollü bir düzeyde gerçekleştirilmesi iş sağlığı kanunu kapsamında belirlenmiş olan koşullar ile işveren ve çalışanların haklarının gözetilmesini sağlamaktadır. İşyerinde çalışan bütün çalışanlar için aynı şekilde geçerli olacak kanun herhangi bir statü ya da unvan gözetmeksizin kontrollerin yapılmasıyla herkese eşit şekilde hak tanınmasını sağlamaktadır.

Belli aralıklar ile yapılacak olan kontroller sayesinde iş sağlığı kanunu kapsamında çalışmaların devam edip etmediği belirlenmektedir. Bu konuda profesyonel yardım almak isteyenler için hizmet vermekte olan firma yapmış olduğu çalışmalar ile her alanda işveren ve işçilerin güvenliğini sağlamaktadır.

 

Bizim OSGB

Son Yorumlar