fbpx
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (212) 275 25 35
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (212) 275 25 35
 

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi OSGB

İş yeri sahipleri için ortak sağlık güvenlik birimi osgb hizmeti sunarız. Bu hizmetimiz ile de aynı zamanda iş yeri güvenliği için gereken çalışmaları gerçekleştiririz.

İş verenler için yeni gelen yönetmelikler ile iş yerindeki sorumluluklarını artıran bir takım çalışmalar gerçekleştirilir. İş kazalarını önlemek artık devletin öncelikli amaçlarıdır. Kimi zaman çalışanların iş kazarları ile karşı karşıya geliriz. Bu noktada da temel amaç çalışanların güvenliğini korumak olmalıdır. Risksiz bir çalışma ortamı için de devlet işverenlerin sorumluluğunu arttırır. Ortak sağlık güvenlik biriminin ise işverenin üzerindeki bu sorumluluğa ortak olur. Bu sayede de iş yerlerinde ne gibi önlemler alınması gerektiği bir uzman gözü ile görülür. İş yerleri sahiplerinin işlerinin kolaylaştırması noktasında da ortak sağlık güvenlik birimi son derece işe yarar çalışmalara imza atar.

Günümüzde Ortak Sağlık Güvenlik Biriminin Önemi

İş yeri sahipleri osgb tarafından sunulan hizmetlere oldukça ihtiyaç duyar. Yeni yönetmelikler ile birlikte artık çalışanların güvenliliğini sağlamak işverenin yükümlülükleri arasındadır. Herhangi bir şekilde çalışanın sağlığını tehdit eden bir durum oluştuğunda da bunun sorumlulukları işverene yüklenir. osgb ile işverenlere yardım ederek bu sorumlulukların gerçekleştirilmesini sağlar.

Değişen yönetmenlik ile işverenler bir takım düzenlemeleri nasıl yapacağı konusunda bilgi sahibi değildir. Bu durumda siz de bir iş veren olarak ortak güvenlik birimi ile iletişim kurabilirsiniz. Çünkü iş ortamında alınmayan bir önlem nedeni ile çalışanlarınız zarar görebilir. Devlet ise denetim mekanizması ile sürekli iş yerlerini kontrol ederek gereken önlemlerin alınıp alınmamasını inceler. Sizin iş yerinizdeki bir önlemin alınmaması ise iş yerinin kapatılması ya da idari cezalar gibi yaptırımlar ile karşı karşıya gelir. Bu gibi bir durum ile karşılaşmak istemeyen işverenler ise sağlık güvenlik birimi ile hareket eder. Bunun sonucu olarak da iş yerlerinin tam olarak yönetmelikte istenilen hale getirilmesi sağlanır.

OSGB Kimlerden Oluşur?

İnsanların merak ettiği konulardan biri de osgb içerisinde kimlerin olduğudur. osgb özel bir ekiptir.

Bu ekip içerisinde  asgari olarak TAM ZAMANLI ÇALIŞAN bir adet iş yeri hekimi, bir adet iş güvenliği uzmanı ve bunun dışında da bir adet sağlık personeli bulunur. Bu kişilerin OSGB kurularak hizmet verilmesine başlayabilir.

BİZ İM OSGB

İSG Yönetim sistemler

Bizim OSGB

Son Yorumlar