E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

OSGB Firmaları

Türkiye’de Osgb Firmalarının Genel Durumu 

Bakanlığa bağlı olarak osgb firmaları verdikleri hizmet ile ön plana çıkmaya başlamıştır. Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmelidir. İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği’ ne uygun olarak verdiği hizmetlerde işletmelerin iş güvenliği ve işyeri hekimi hizmeti almasını sağlamaktadır. Bu hizmet, işyerinin tehlike sınıfına ve personel sayısına göre bakanlık sistemi olan İSG-Katip üzerinden yapılan atama ile gerçekleşmektedir. Hizmet verdiği işletmenin, alması zorunlu olan eğitimleri de yetkili OSGB firmaları verebilmektedir. İlk yardım eğitimi ve yangın eğitimi gibi alınması zorunlu personel eğitimleri uzman eğiticiler tarafından verilmektedir. Her işletme için zorunlu olan risk değerlendirme raporlarının hazırlanmasını Bizim OSGB firmamızdan hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlayabilirsiniz. OSGB firmaları içinde İstanbul OSGB’ de hizmet veren kuruluşumuz, uzman kadrosu ve deneyimli ekip ile işletmenizin ihtiyaç duyduğu her an yanınızda olacak güvenilirlikte hizmet veriyoruz. OSGB kuruluş aşamasında ise, en az bir işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli sözleşmeli bir şekilde çalışması gerekmektedir. Ayrıca OSGB sorumlu müdür, bakanlığın sistemine bağlanarak, firmaların tehlike sınıfına göre uzman ve doktor ataması gerçekleştirir. Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işletmelerin bazı kontrolleri belirli aralıklarla yapılması zorunludur. Denetim sırasında evrak eksikliğinin yaşandığı durumlarda cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalınabilir. Bu sebeple OSGB firması zorunlu olan belgelendirmeleri de sizin adınıza yaparak takibini de sağlamaktadır.

OSGB Firmaları

OSGB’ nin Firma Açısından Faydaları

İşletmelerin tehlike sınıfına ve personel sayısına göre görevlendirmesi gerekli olan işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli için ayrı bir çalışma ortamının sağlanması yerine bu hizmeti osgb firmaları aracılığı ile almış oluyorsunuz. Ayrıca bu hizmeti işletmenizde gider olarak da kullanabiliyorsunuz. Tek tek uzman aramak yerine ve maaş ödemek yerine osgb hizmetleri içinde bütün sorumlulukları tek elden sağlamış oluyorsunuz. İş koluna ait deneyimli uzman bulmak her zaman zordur. İşletmenizin ihtiyaçlarına cevap verecek ve işletmenizi iyi tanıyacak uzmanları OSGB firmamızdan aldığınız hizmet sayesinde bulabilmeniz mümkün hale gelecek.

OSGB Firmaları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle https://www.bizimosgb.com  adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bizim OSGB

Son Yorumlar