E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

Ofiste İş Güvenliği

Ofiste İş Güvenliği

Ofiste iş güvenliği, çalışanlar için iyi bir çalışma ortamının sağlanması açısından gereklidir.  Masa  başı iş ortamında çalışan kişilerin ofis ergonomisine uygun hareket etmesi beklenir. İş güvenliği konusuna giren ergonomi, ofis içinde nasıl doğru hareket edilmesi gerektiğini kapsar. İşyeri hekimi olası meslek hastalıklarının önüne geçebilmek adına ofis içi çalışanlarını masa başında doğru duruş ve egzersiz yapma konusunda farkındalık oluşturabilir. Ofis içine görsel olarak boyun egzersizleri gibi şekiller uygun yerlere asılarak bilinçlendirme çalışmaları yapılabilir. Ofiste iş güvenliği, özellikle sürekli bilgisayar kullanarak iş yapanlar risk altındadır. Hareketsiz geçen saatler vücut iskeletinin olumsuz durumlarda kalmasına sebebiyet verebilir. İş güvenliği uzmanı durum incelemesi yaparak risk değerlendirme kısmında bu konuları mutlaka ele almalıdır. Olası risklere karşı ofis çalışanlarının eğitilmesi de son derece önemlidir. Çalışan sayısına ve firmanın tehlike sınıfına göre bazı işletmelerin, çeşitli konularda eğitim alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Ofiste İş Güvenliği

OSGB hizmetleri, ilk yardım eğitimi ve yangın eğitimi konularında çalışanlar için özel oluşturulmuş eğitimler düzenlemektedir. İstanbul OSGB olarak özellikle ofis hayatının yoğun yaşandığı yerlerde çalışma ortamlarının iyileştirilmesi adına önemli çalışmalar yapılmaktadır. Mevsim geçişlerinde ofisin sıcaklığı, havalandırma sorununun olmaması gibi birçok durum hem işveren hem de çalışanlar için önemli bir mevzudur. Bizim OSGB firmasına başvurarak tüm iş güvenliği danışmanlık hizmetlerini alabilirsiniz.

Ofiste İş Güvenliği ve Risk Değerlendirmesi

İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği kapsamında işletmenin tehlike sınıfı ne olursa olsun belirli zaman aralıklarında risk değerlendirmesi yapılması zorunludur. Bu değerlendirmeyi firmadan sorumlu olan İş Güvenliği Uzmanı gerçekleştirmektedir. Ofis ve büro için kontrol listelerinin hazırlanması gerekir. Risklerin değerlendirilmesi ve değerlendirme sonrasında ise gerekli tedbirlerin alınabilmesi için gerekli çalışmaların yapılması da şarttır. Ofiste iş güvenliği, sorun teşkil edebilecek konuların belirlenmesi ve bu sorunlara çözüm getirilmesi durumlarını kapsar. Bizim OSGB, firmanızın ihtiyaç duyduğu risk değerlendirmesini büyük bir titizlikle gerçekleştirerek, olası tehlikelere ve risklere karşı bilinç kazandırır. Kişisel korunma ve toplu korunma önlemleri üzerinde durarak işleyişin aksamadan devam etmesini sağlar. Maddi ve manevi kayıpların ortaya çıkmasının önüne geçmesini hedefleyerek şirketinize değer katar.

Bizim OSGB

Son Yorumlar