E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

Kadıköy İş Güvenliği

Kadıköy İş Güvenliği Bizden Sorulur!

İş güvenliği; bir iş yerinde çalışanların temel haklarından biridir. Olası iş kazaları, risk ve tehlikeler ile meslek hastalıklarının önüne geçmek amacı ile iş güvenliği sistemi kullanılır. Kadıköy iş güvenliği ve Kadıköy OSGB firmaları arasında yer alan Bizim OSGB sayesinde işletmelerin tüm iş güvenliği ile ilgili sorunları çözülür. İstanbul OSGB ve Kadıköy iş güvenliği şirketleri arasında öncü konumda bulunan Bizim OSGB’de Kadıköy ilk yardım eğitimi, ortam ölçümleri, OSGB hizmetleri, Kadıköy yangın eğitimi, risk analizi, periyodik test ve kontroller, acil durum eylem planı gibi hizmetler verilir.

Kadıköy İş Güvenliği

İlk Yardım Eğitimi Nedir? Neden Önemlidir?

Bir kaza ya da yaşamı tehlikeye sokan bir durumda sağlık görevlileri olay yerine intikal edinceye kadar, hastanın daha kötü hale gelmemesi için ilaçsız olarak yapılan tüm uygulamalara ilk yardım denir. İş güvenliği kapsamında yer alan ilk yardımın amaçları; yaşamı koruma ve sürdürme sağlanır, yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesi sağlanır, hastanın durumunun kötüye gitmesi engellenir ve iyileşme süreci hızlandırılır.

İlk yardım yapan kişi sakin ve mantıklı olmalı hastayı sakinleştirebilmelidir. Çevreyi anında değerlendirmeli ve olası tehlikeleri belirlemelidir. Kendi can güvenliğini korumalı, çevredeki kişileri sağlık kuruluşları ve itfaiye gibi kurumlara haber vermeleri için yönlendirmelidir. Hastanın durumunu değerlendirmeli ve uygun müdahaleleri yaparak bir an önce sağlık kuruluşlarına ulaşmasını sağlamalıdır.

İş güvenliği faaliyetlerinden biri olan ilk yardımın temel uygulamaları; koruma, bildirme ve kurtarmadır. Kaza sonuçlarının daha ağır olmasını engellemek için olay yeri değerlendirilmesi yapılmasına ve olası tehlikeleri tespit ederek güvenli bir çevre oluşturulmasına koruma denir. Olay anında 112 acil servis ekiplerine haber verme işlemine bildirme denir. Olay yerinde hastalara ya da yaralılara müdahale yapılmasına ise kurtarma denir.

İlk yardım yönetmeliğine göre tüm işletmelerde istihdam edilen her yirmi personel için bir ilk yardım eğitimi sertifikası almış ilk yardımcı bulunmalıdır. Ağır ve çok tehlikeli sınıfta yer alan sektörlerde her on personel için bir ilk yardımcı bulundurma zorunluluğu vardır. İlk yardım yönetmeliğine aykırı hareket eden işletmelere cezai ve hukuki yaptırımlar uygulanır.

Kadıköy İş Güvenliği ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizim OSGB

Son Yorumlar