fbpx
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (212) 275 25 35
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (212) 275 25 35
 

Üsküdar İş Güvenliği

Üsküdar İş Güvenliği Bizim OSGB ile Güvenli Ellerde!

İş güvenliği; son zamanlarda yaşanan ve ölümle sonuçlanan  iş kazalarından sonra daha çok önem kazanan bir kavram olmuştur. Üsküdar iş güvenliği ve Üsküdar OSGB için hizmet verirken iş sağlığı ve güvenliği paralelinde çeşitli uygulamalar yapmaktayız. İş güvenliği kavramı; bir iş yerinde çalışan personellerin meslek hastalıklarına maruziyeti ve iş kazalarının engellenmesi amacını taşır. Bu kavram; tüm personelin güvenliğini sağlamak, sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmayı kapsar. İşletmelerde, iş faaliyetlerinin sorunsuz, etkin ve verimli bir biçimde yapılabilmesi için gereken şartlarını iyileştirilmesi oldukça önemlidir. Bu noktada OSGB firmalarından danışmanlık hizmeti almak önemli bir hale gelir. Üsküdar İş Güvenliği hizmeti, Üsküdar yangın eğitimi ve Üsküdar ilk yardım eğitimirisk analiziacil durum eylem planı gibi konularda danışmanlık hizmeti almak için Bizim OSGB’yi tercih edebilirsiniz.

İş Güvenliği Nedir?

İş güvenliği; bir işletmede çalışan personelin yaptığı iş, kullandığı cihazlar, ekipmanlar ve iş yerinde yapılan faaliyetlerin, iş yeri ortamının taşıdığı risk ve tehlikelerin önlenmesi prensibine dayanır. İş güvenliği uzmanı bu sebeple iş yerinde yapılan tüm faaliyetlerin, kullanılan malzemelerin, maddelerin, alet edevatların, araçların ve prosedürlerin İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde incelenmesinden sorumludur. Ayrıca 506 sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Sendikalar Kanunu, Borçlar Kanunu ve Çevre Kanunu ile ilgili mevzuatları takip etmek, işletme sahibini yeni güncellemelerden haberdar etmek gibi konular da iş güvenliği uzmanının aldığı görevler arasındadır.

İşçi sağlığı ve güvenliği, iş yerinin ergonomik şartları, ortamın aşırı nemli ve sıcak olması, havasız olması, kötü kokması, ışıklandırmanın yetersiz olması, aşırı gürültülü çalışma ortamı, çalışma sürelerinin uzun ve mola saatlerinin kısa olması, vücudun tümü ya da belirli uzuvlarını aşırı yoran işler yapılması, ağır çalışma şartları, insan sağlığına zarar veren tehlikeli maddelerin solunması, temas etmesi ve iş yeri ortamı ile ilgili tüm olumsuz etkenler iş güvenliğinin kapsamına girer.

Bu tür olumsuz şartların iyileştirilmesi, olası kaza ve tehlikelere dair önlemlerin alınması, özellikle tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan sektörlerde oldukça önemlidir.

Üsküdar İş Güvenliği ile ilgili tüm merak ettiğiniz sorularınız için Bizim OSGB ile iletişimegeçebilirsiniz.