E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 
E-mail info@bizimosgb.com Hemen Ara : +90 (216) 532 32 23
 

Osgb ve Risk Değerlendirme

Osgb denilen ortak sağlık ve güvenlik birimleri işletmelerin risk analizlerini yaparak iş sağlığı ve güvenliği için önlemler almasını sağlayan kuruluşlarıdır. Bu kuruluşların asıl amacı beden gücüne bağlı olarak işletmelerde işçi sağlığın korunması ve gözetilmesi için tedbirler aldırmak ve işçi ölümleri ile kazaları mümkün olan en az seviyeye indirmek hatta yok etmektir. Yüzlerce işçisi olan bir fabrikada iş kazalarının önüne geçebilmek için uzman bir iş sağlığı ekibi ve disiplinli bir çalışma tarzı gerekir. İşçilerin tüm eğitimleri almış olmaları, iş makinalarını kullanırken kurallara uymaları ve çalışırken iş giysileri ile koruyucu ekipmanları tamamı ile kullanmaları gereklidir.

Osgb ve Risk Değerlendirme

İş Güvenliği Nasıl Sağlanır?

İş Güvenliği önlemlerinin alınmak istendiği bir işletmede öncelikli olarak bir ortak sağlık ve güvenlik birimi ile çalışılmalıdır. Bu birim bünyesinde bir adet İşyeri Hekimi bir adet işyeri hemşiresi ve gerekli sayı kadar iş sağlığı ve güvenliği uzmanı bulundurur. Bu uzman ekip işletmelere giderek bir risk analizi yapar ve ortaya tehlike arz eden noktaların ve durumların listesini koyarlar. İşletme sahibi listede belirtilen tehlike noktaları için önlem almak ile yükümlüdür. Bu önlemleri almak maliyet ya da zaman da gerektirebildiğinden iş güvenliği uzmanları ve işletme bu konu hakkında beraber hareket etmeli ve en uygun tedbirlerin alındığından emin olmalıdır. Daha sonraki aşamada ise çalışan işçileri bilinçlendirmek ve konuya daha duyarlı yaklaşımlarını sağlamak için Yangın Eğitimi ve ilk yardım eğitimi gibi eğitimler verilir. Verilen yangın eğitimleri yangın söndürme tatbikatı şeklinde uygulamalı olur ise çok daha faydalı olacağından mümkün olan tüm personel eğitimlere katılmalıdır. İlk Yardım Eğitimi ise işyeri hekimi tarafından verilebilir.

Osgb Firmaları Nereden Bulunur?

İstanbul Osgb firmalarının adı ve adresi internet üzerindeki firma rehberlerinden bulunabilir. Bu firmaların aynı zamanda web siteleri ve e mail adresleri de müşteri iletişimine açık olup Bizim OSGB firmasının müşteri hizmetleri ile direkt olarak görüşme sağlayabilirsiniz. Bu firmalardan hizmet veya danışmanlık talebinde bulunabilir işletmeniz için yapılacak işlemleri öğrenebilirsiniz. Bu firmalardan fiyat tekliflerini de e mail yöntemi ile isteyebilirsiniz.

Osgb ve Risk Değerlendirme ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.